FD TECHNICAL CAP

45.99 

Categories: ,

Description

ABOUT

80106

This Evolution Fast Dry Technical Cap is made for use on the water. With open mesh side panels for ventilation and fast dry fabric on the peak and across the top of the hat, you will dry off in no time. The peak and UPF40 fabric will shield you eyes from the sun and the reflective detail on the front edge will keep you visible in low light.
COMPOSITION
Shell: 100% Polyester
EXPLORE ALL FEATURES
• Waterproof, breathable and windproof for weather protection • Fleece lined for warmth and comfort • Drawstring adjuster keeps the cap secure in wind • Fold down flap to cover your ears and back of your head to retain hea
PERKTHIMI

RRETH

80106

Ky kapak teknik i tharjes së shpejtë Evolution është krijuar për përdorim në ujë. Me panele anësore me rrjetë të hapur për ajrosje dhe pëlhurë të tharë shpejt në majë dhe në pjesën e sipërme të kapelës, do të thaheni shpejt. Pëlhura maja dhe UPF40 do t’ju mbrojnë sytë nga dielli dhe detaji reflektues në skajin e përparmë do t’ju mbajë të dukshëm në dritë të ulët.
PËRBËRJA
Predha: 100% poliestër
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
• I papërshkueshëm nga uji, i ajrosur dhe i papërshkueshëm nga era për mbrojtjen nga moti • Veshje prej qethi për ngrohtësi dhe rehati • Rregulluesi i kordonit e mban kapakun të sigurt në erë • Palosni kapakun për të mbuluar veshët dhe pjesën e pasme të kokës për të mbajtur nxehtësinë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “FD TECHNICAL CAP”

Your email address will not be published. Required fields are marked *