PERFORMANCE WP CAP

45.99 

Categories: ,

Description

ABOUT

80017

Engineered in a waterproof and breathable fabric, this Performance Cap keeps you cool and dry with a critically seam taped construction for weather protection. The peaked front also helps shield your eyes from direct sunlight.
COMPOSITION
100% Polyester
EXPLORE ALL FEATURES
• Waterproof, breathable and windproof for weather protection • Fully seam taped construction for a waterproof seal • Hat retainer clip to attach to your hood or collar to keep your hat secure on windy days
PERKTHIMI

RRETH

80017

E krijuar në një pëlhurë të papërshkueshme nga uji dhe me frymëmarrje, ky kapak i performancës ju mban të freskët dhe të thatë me një konstruksion të ngjitur në mënyrë kritike për mbrojtje nga moti. Pjesa e përparme e lartë gjithashtu ndihmon në mbrojtjen e syve tuaj nga rrezet e diellit direkte.
PËRBËRJA
100% poliestër
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
• I papërshkueshëm nga uji, i ajrosur dhe i papërshkueshëm nga era për mbrojtjen nga moti • Konstruksion i ngjitur plotësisht me shirit për një vulë të papërshkueshme nga uji • Kapëse mbajtëse e kapelës për t’u ngjitur në kapuç ose jakë për ta mbajtur kapelën tuaj të sigurt në ditët me erë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PERFORMANCE WP CAP”

Your email address will not be published. Required fields are marked *