Women’s Val D’Isere Puffy Jacket 2.0

400.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s Val D’Isere Puffy Jacket 2.0

 65891
This ski jacket is the epitome of modern resort style. It’s luxurious and made for technical performance. Our HELLY TECH® Performance technology is waterproof/breathable and windproof. Soft, fluffy PrimaLoft® BLACK Eco insulation delivers lightweight warmth. The insulation is made from recycled content. With 2-way stretch fabric and an articulated cut, you get maximum freedom of movement. The Valdisere has all the essential ski features you need, including a ski pass pocket, goggle pocket, a high protective collar and a helmet-compatible hood. Extra style details include stand-out YKK METALUXE® zips and removable faux-fur around the hood. See composition for details on recycled content.

Details

Fiber content:

Shell: 100% Polyester – Shell 2: 100% Polyester – Lining: 100% Polyamide (Recycled) – Lining 2: 100% Polyester (Recycled) – Insulation: 100% Polyester (Recycled) – Insulation sleeves: 100% Polyester (Recycled)

Care Instructions:

Close hook and loop before washing. Close zippers before washing. Do not use fabric softener. Do not iron on print. Tumble dry garment to reactivate water repellent treatment. Tumble dry with dryer balls. Wash separately. Remove all loose items before washing.
Weight:1100g

Features

 • HELLY TECH® PERFORMANCE
 • PrimaLoft® BLACK Eco
 • YKK METALUXE®
 • Synthetic blow-able insulation
 • 2-layer construction
 • 2-way stretch fabric
 • Adjustable cuffs
 • Adjustable drawcord on hem
 • Articulated sleeves for optimal mobility
 • Chest and hand pockets
 • Chin guard
 • Detachable faux fur
 • Fitted
 • Fully seam sealed
 • Goggle pocket
 • Helmet compatible hood
 • High protective collar
 • Inside stash pockets
 • Lined for comfort
 • SKI FREE pass at selected resorts with the purchase of this product
 • Ski pass pocket
 • Tail drop
 • Adjustable snow gaiter at bottom leg
 • PFC-free DWR

Perkthimi:

Kjo xhaketë skish është mishërimi i stilit modern të resortit. Është luksoze dhe e krijuar për performancë teknike. Teknologjia jonë HELLY TECH® Performance është e papërshkueshme nga uji/frymëmarrja dhe e papërshkueshme nga era. Izolimi i butë dhe me gëzof PrimaLoft® BLACK Eco jep ngrohtësi të lehtë. Izolimi është bërë nga përmbajtje të riciklueshme. Me pëlhurë shtrirjeje me dy drejtime dhe një prerje të artikuluar, ju merrni lirinë maksimale të lëvizjes. Valdisere ka të gjitha veçoritë thelbësore të skive që ju nevojiten, duke përfshirë një xhep për lejen e skive, xhepin e syzeve, një jakë të lartë mbrojtëse dhe një kapuç të përputhshëm me helmetën. Detajet shtesë të stilit përfshijnë zinxhirë të veçantë YKK METALUXE® dhe lesh artificial të lëvizshëm rreth kapuçit. Shikoni përbërjen për detaje mbi përmbajtjen e ricikluar.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Shell: 100% Poliester – Shell 2: 100% Poliester – Rreshtim: 100% Poliamid (I ricikluar) – Rreshtim 2: 100% Poliester (I Ricikluar) – Izolim: 100% Poliester (I Ricikluar) – Mëngët izolues: 100% Polyester (i ricikluar)
Udhëzimet e kujdesit:
Mbyllni grepin dhe lakin përpara se të lani. Mbyllni zinxhirët përpara se të lani. Mos përdorni zbutës të rrobave. Mos hekurosni në printim. Veshja thahet në tharje për të riaktivizuar trajtimin kundër ujit. Thajeni me topa tharëse. Lani veçmas. Hiqni të gjitha sendet e lirshme përpara se të lani.
Pesha:
1100 g
Veçoritë
HELLY TECH® PERFORMANCE
PrimaLoft® BLACK Eco
YKK METALUXE®
Izolim sintetik që mund të fryhet
Ndërtim me 2 shtresa
Pëlhurë shtrirëse me 2 drejtime
Pranga të rregullueshme
Kordon tërheqës i rregullueshëm në buzë
Mëngë të artikuluara për lëvizshmëri optimale
Xhepa për gjoks dhe duar
Mbrojtës i mjekrës
Lesh artificial i ndashëm
E pajisur
Tegel i mbyllur plotësisht
Xhepi i syzeve
Kapuç i pajtueshëm me helmetë
Jakë e lartë mbrojtëse
Brenda xhepave të ruajtjes
Rreshtuar për rehati
SKI FALAS në resortet e përzgjedhura me blerjen e këtij produkti
Xhepi i lejes së skive
Rënie bishti
Kolezë e rregullueshme e borës në pjesën e poshtme të këmbës
DWR pa PFC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s Val D’Isere Puffy Jacket 2.0”

Your email address will not be published. Required fields are marked *