Women’s HH® Logo Crew Sweatshirt 2.0

84.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s HH® Logo Crew Sweatshirt 2.0

34462
With a classic look and natural softness, our Women’s HH® Logo Crew Sweatshirt 2.0 is a wardrobe staple for everyday wear. The chest features our signature HH® logo, and the sleeve cuffs and hem are ribbed for extra comfort and warmth.
Details
Fiber content:

Shell: 100% Organic Cotton
Weight:650g
Features
  • Soft Cotton French terry
  • Helly Hansen® logo artwork across chest
  • Ribbed hem and sleeve cuffs
  • Organic Cotton

Perkthimi:

Me një pamje klasike dhe butësi natyrale, bluza jonë e grave HH® Logo Crew 2.0 është një element kryesor i veshjeve për veshjen e përditshme. Gjoksi përmban logon tonë të firmosur HH®, dhe prangat dhe buzët e mëngëve janë me shirita për rehati dhe ngrohtësi shtesë.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 100% pambuk organik
Pesha:
650 g
Veçoritë
Terry francez i butë pambuku
Punime artistike me logon Helly Hansen® përgjatë gjoksit
Pranga me brinjë dhe mëngë
Pambuk organik

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s HH® Logo Crew Sweatshirt 2.0”

Your email address will not be published. Required fields are marked *