WATERWEAR RASHGUARD

64.99 

Available on backorder

Description

34023

A lycra rashguard with UPF 50+ rating that was developed with the input from national team dinghy racers. This full-stretch, protective men’s rashguard provides maximum performance, so you’ll have the advantage in any regatta.

Features

  • Anti slip bottom hem
  • Raised Helly Hansen (HH) logo
  • Flatlock seams for extra comfort
  • Wicking Finish Fabric
  • Full Stretch Fabric
  • Raglan sleeve for freedom of movement

Një stilastik rashguard me vlerësim UPF 50+ që u zhvillua me kontributin e garuesve me gomone të ekipit kombëtar. Kjo gardë për meshkuj me shtrirje të plotë dhe mbrojtëse ofron performancë maksimale, kështu që ju do të keni avantazhin në çdo garë.

Veçoritë
– Fund kundër rrëshqitjes
– Logoja e ngritur Helly Hansen (HH).
– Qepje të sheshta për rehati shtesë
– Pëlhurë Finish Wicking
– Pëlhurë me shtrirje të plotë
– Mëngë Raglan për lirinë e lëvizjes

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WATERWEAR RASHGUARD”

Your email address will not be published. Required fields are marked *