W REVERSIBLE PUFFER JACKET

241.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

W REVERSIBLE PUFFER JACKET

No.

53611
A modern take on the classic 90s HH® Reversible Puffer Jacket
Young Urban is a collection of street lifestyle inspired by Helly Hansen’s urban heritage. The Reversible jacket is inspired by the iconic HH® puffer jacket first launched in the 90s.

Select size:

Fiber ContentShell: 100% Polyester. : 100% Polyester (Recycled)
Weight680g
FEATURES
PFC Free DWR
Super lightweight water repellant ripstop shell fabric
Hand pockets with fleece lining and snap closure on reverse side
High protective and adjustable collar
Adjustable hem
Elasticated cuffs
Printed HH® logos
PERKTHIMI
W REVERSIBLE PUFFER JACKET
NO
53611
Një pamje moderne e xhaketës klasike të viteve ’90 HH® të kthyeshme
Young Urban është një koleksion i stilit të jetesës në rrugë të frymëzuar nga trashëgimia urbane e Helly Hansen. Xhaketa e kthyeshme është frymëzuar nga xhaketa ikonike HH® e lansuar për herë të parë në vitet ’90.
MASAT E DISPONUESHME

Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. : 100% poliestër (i ricikluar)
Pesha: 680 g
TIPARET
DWR pa PFC
Pëlhurë guaskë ripstop kundër ujit super e lehtë
Xhepa duarsh me veshje prej leshi dhe mbyllje me kapak në anën e pasme
Jakë e lartë mbrojtëse dhe e rregullueshme
Fund i rregullueshëm
Pranga elastike
Logo të printuara HH®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W REVERSIBLE PUFFER JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *