MEN’S SALCOMBE ZIP NECK KNIT

190.00 

Available on backorder

Description

MEN’S SALCOMBE ZIP NECK KNIT
NO: 82466

Sweatshirts – Features

 • Half zip with YKK zipper
 • Rib at bottom hem cuffs and collar
 • BADGE Branded graphic logo
 • Composition
 • Shell: 100% Cotton
 • Centre Back Inseam
 • 70
 • Weight gms
 • 646.0
 • Fitting
 • Regular
 • Wash Care
 • Do not use biological washing detergent,Wash with similar colours,Reshape whilst damp
 • Machine wash in cold water – 30° C gentle cycle,Do not bleach,Tumble dry – low heat,Do not iron,Do not dry clean
 • Wash Icon
 • Machine wash in cold water – 30° C gentle cycle,Do not bleach,Tumble dry – low heat,Do not iron,Do not dry clean

Perkthimi:

Gjysmë zinxhir me zinxhir YKK
Pranga dhe jakë me brinjë në fund
Logo grafike e markës BADGE
Përbërja
Predha: 100% pambuk
Inseam në qendër të pasme
70

Pesha gms
646.0
Përshtatje
E rregullt
Kujdesi për Larje
Mos përdorni detergjent larës biologjik, Lajeni me ngjyra të ngjashme, Riformoni kur është i lagur
Larë në makinë në ujë të ftohtë – cikli i butë 30°C, Mos zbardh, thahet në tharëse – nxehtësi e ulët, mos hekuros, mos pastrohet në tharje
Ikona e larjes
Larë në makinë në ujë të ftohtë – cikli i butë 30°C, Mos zbardh, thahet në tharëse – nxehtësi e ulët, mos hekuros, mos pastrohet në tharje

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S SALCOMBE ZIP NECK KNIT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *