K DAYBREAKER HOODIE

40.00 

Categories: ,

Description

K DAYBREAKER HOODIE
No.

40483
A light, snug, must-have fleece made with recycled fibers.
Designed for the ultimate warmth without weight, our superlight fleece is responsibly made with recycled polyester. Raglan sleeves look cool and maximize kids’ mobility when playing or exercising. It’s a must-have kids’ midlayer.
Fiber Content100% Polyester (Recycled)
Care InstructionsWash dark colours separately
Select size:

FEATURES
Polartec® recycled 100gr/m² fleece
PERKTHIMI
K DAYBREAKER HOODIE
NO
40483
Një lesh i lehtë, i rehatshëm dhe i domosdoshëm i bërë me fibra të ricikluara.
E projektuar për ngrohtësinë maksimale pa peshë, leshi ynë super i lehtë është bërë me përgjegjësi me poliestër të ricikluar. Mëngët Raglan duken të lezetshme dhe maksimizojnë lëvizshmërinë e fëmijëve kur luajnë ose ushtrojnë. Është një shtresë e mesme e fëmijëve që duhet të ketë.
Përmbajtja e fibrave: 100% poliestër (i ricikluar)
Udhëzimet e kujdesit: Lani veçmas ngjyrat e errëta
MASAT E DISPONUESHME

TIPARET
Polartec® lesh i ricikluar 100gr/m²

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “K DAYBREAKER HOODIE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *