F2F ORGANIC COTTON HOODIE

92.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

F2F ORGANIC COTTON HOODIE

No.

62934
A classic hoodie with cool graphics from our Fjord to Fjell collection made with a mix of organic cotton and poly.
Our comfy hoodie uses a mix of organic cotton for softness and polyester for wicking to keep you snug and dry. We used graphics from our Fjord to Fjell collection to inspire you to adventure in one of nature’s finest backdrops.
Fiber ContentShell: 80% Organic Cotton, 20% Polyester
Weight320g
FEATURES
Polyester/ Cotton Mix Jersey Hoodie
Fun and Playful Graphics
Front Kangaroo Pocket
Front Adjustable Hood
1X1 Rib At Cuffs and Hem
PERKTHIMI
F2F ORGANIC COTTON HOODIE
NO
62934
Një kapuç klasik me grafika fantastike nga koleksioni ynë Fjord to Fjell i bërë me një përzierje pambuku organik dhe poli.
Kapuçi ynë komod përdor një përzierje pambuku organik për butësi dhe poliester për t’ju mbajtur të qetë dhe të thatë. Ne përdorëm grafika nga koleksioni ynë Fjord to Fjell për t’ju frymëzuar për aventura në një nga sfondet më të bukura të natyrës.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 80% pambuk organik, 20% poliestër
Pesha: 320g
TIPARET
Kapuç me xhaketë me përzierje poliesteri/pambuku
Grafika argëtuese dhe lozonjare
Xhepi i përparmë Kangur
Kapuç i rregullueshëm i përparmë
1X1 Brinjë në pranga dhe buzë

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “F2F ORGANIC COTTON HOODIE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *