Sale!

W HH URBAN REVERSIBLE JACKET

179.00 

Categories: , ,

Description

W HH URBAN REVERSIBLE JACKET

No.

29664
A modern take on the classic 90s HH® Reversible Puffer Jacket
Young Urban is a collection of street lifestyles inspired by Helly Hansen’s urban heritage. The Reversible jacket is inspired by the iconic HH® puffer jacket first launched in the 90s.
Fiber ContentShell: 100% Polyester. Lining: 100% Polyester. Insulation: 100% Polyester

Select size:

FEATURES:
Super lightweight water repellant ripstop shell fabric
Hand pockets with fleece lining and snap closure on reverse side
High protective and adjustable collar
Adjustable hem
Elasticated cuffs
Printed HH® logos
PERKTHIMI:
W HH URBAN REVERSIBLE JACKET
NO:
29664
Një pamje moderne e xhaketës klasike të viteve ’90 HH® të kthyeshme
Young Urban është një koleksion i stilit të jetesës në rrugë të frymëzuar nga trashëgimia urbane e Helly Hansen. Xhaketa e kthyeshme është frymëzuar nga xhaketa ikonike HH® e lansuar për herë të parë në vitet ’90.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. Rreshtimi: 100% poliestër. Izolimi: 100% poliestër
MASAT E DISPONUESHME
TIPARET:
Pëlhurë guaskë ripstop kundër ujit super e lehtë
Xhepa duarsh me veshje prej leshi dhe mbyllje me kapak në anën e pasme
Jakë e lartë mbrojtëse dhe e rregullueshme
Fund i rregullueshëm
Pranga elastike
Logo të printuara HH®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W HH URBAN REVERSIBLE JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *