CREW JACKET

160.00 

Categories: ,

Description

CREW JACKET

No.

30263
The marine style for all of your excursions. A versatile water- and windproof jacket with a classic fit.
A super-versatile jacket for those who want the true marine style, protection, and comfort of a sailing jacket with a design that also looks great on land. The Helly Tech® Protection fabric is windproof, waterproof, and breathable. The jacket features a hip-length cut and a protective collar to be suitable in all conditions. and is also a true favorite among teams and clubs with its ID race pocket at the back neck and a clean design.
Fiber ContentShell: 100% Polyester. Lining: 100% Polyester
Care InstructionsClose hook and loop before washing, Do not use fabric softener, Some fading may occur on bright colors, Wash dark colors separately
Weight560g

Select size:

FEATURES:
Helly Tech® Protection
Waterproof, windproof, and breathable
2 ply fabric construction
Fully seam-sealed
Durable Water Repellency treatment (DWR)
Lined for comfort
Quick-dry lining
Hip length
Adjustable cuffs
Pockets with zipping
PERKTHIMI:
XHAKETE WATERPROOF
Nr.
30263
Stili detar për të gjitha ekskursionet tuaja. Një xhaketë e gjithanshme kundër ujit dhe erës me një përshtatje klasike.
Një xhaketë super e gjithanshme për ata që duan stilin e vërtetë detar, mbrojtjen dhe komoditetin e një xhakete me vela me një dizajn që duket i mrekullueshëm edhe në tokë. Pëlhura Helly Tech® Protection është e papërshkueshme nga era, e papërshkueshme nga uji dhe e frymëmarrjes. Xhaketa ka një prerje deri në ijë dhe një jakë mbrojtëse për të qenë e përshtatshme në të gjitha kushtet. dhe është gjithashtu një favorit i vërtetë midis skuadrave dhe klubeve me xhepin e tij të garës ID në qafën e pasme dhe një dizajn të pastër.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. Rreshtimi: 100% poliestër
Udhëzimet e kujdesit: Mbyllni grepin dhe unazën përpara se të lani, Mos përdorni zbutës rrobash, mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, Lani veçmas ngjyrat e errëta
Pesha: 560 g
MASAT E DISPONUESHME:
TIPARET:
Helly Tech® Protection
I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga era dhe me frymëmarrje
Konstruksion pëlhure me 2 shtresa
Plotësisht i mbyllur me qepje
Trajtim i qëndrueshëm kundër ujit (DWR)
Rreshtuar për rehati
Rreshtim i tharjes së shpejtë
Gjatësia e ijeve
Pranga të rregullueshme
Xhepa me zinxhir

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CREW JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *