WOMEN’S MARINA HIGH CREW NECK KNIT

145.00 

Available on backorder

Description

WOMEN’S MARINA HIGH CREW NECK KNIT

No: 82367

Sweatshirts-  Classic crew neck style with a unique geometric knit pattern and raglan sleeves for extra comfort and freedom of movement. The Women’s Marina High Crew Neck Knit is a must have for the Autumn Winter season.

Features

  • Raglan sleeve for freedom of movement
  • Rib at bottom hem cuffs and collar
Composition

  • Shell: 60% Cotton, 40% Acrylic
Centre Back Inseam

  • 58cm
Fitting

  • Relaxed
Wash Care

  • Do not wring,Use wool detergent,Do not use biological washing detergent,Wash with similar colours,Reshape whilst damp
  • Machine wash in cold water – 30° C gentle cycle,Do not bleach,Do not tumble dry,Iron low heat,Do not dry clean
Wash Icon

  • Machine wash in cold water – 30° C gentle cycle,Do not bleach,Do not tumble dry,Iron low heat,Do not dry clean
  • Perkthimi
  • Stili klasik i qafës së ekuipazhit me një model unik gjeometrik të thurur dhe mëngë raglan për rehati shtesë dhe liri lëvizjeje. Thurja e qafës së grave në Marina High Crew është një domosdoshmëri për sezonin e dimrit të vjeshtës

Veçoritë
Mëngë Raglan për lirinë e lëvizjes
Pranga dhe jakë me brinjë në fund

Përbërja
Materiali: 60% pambuk, 40% akrilik
Inseam në qendër të pasme
58 cm

Përshtatje
I relaksuar

Kujdesi për Larje
Mos e shtrydhni,Përdorni detergjent leshi,Mos përdorni detergjent larës biologjik,Lajeni me ngjyra të ngjashme,Riformoni ndërsa është i lagur
Lahet në makinë në ujë të ftohtë – cikli i butë 30°C, Mos perdorni zbardhues, mos thahet në tharje, hekuros në nxehtësi të ulët, mos pastrohet në tharje

Ikona e larjes
Lahet në makinë në ujë të ftohtë – cikli i butë 30°C, Mos perdorni  zbardhues, mos thahet në tharje, hekuros në nxehtësi të ulët, mos pastrohet në tharje.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WOMEN’S MARINA HIGH CREW NECK KNIT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *