K SHELTER JACKET 2.0

120 

Available on backorder

Category:

Description

K SHELTER JACKET 2.0
No.

40070
Versatile waterproof, breathable 2-layer jacket, made for outdoor play in changeable weather.
Made to keep you warm and dry playing outside in chilly and damp weather, our trans-seasonal Shelter Jacket does exactly what it says: provides shelter. The patented HELLY TECH® Performance fabric is waterproof, windproof, and breathable. The taffeta interior and tricot collar linings are comfy and soft. We added a removable hi-vis hood and a reflective print on sleeves to keep kids extra safe.
Fiber ContentShell: 100% Polyamide. Lining: 100% Polyester
Weight320g
Perkthimi:
K SHELTER JACKET 2.0
NO.
40070
Xhaketë e gjithanshme, e papërshkueshme nga uji, me 2 shtresa, e krijuar për lojëra në natyrë në mot të ndryshueshëm.
E krijuar për t’ju mbajtur ngrohtë dhe të thatë duke luajtur jashtë në mot të ftohtë dhe të lagësht, Xhaketa jonë strehuese trans-sezonale bën pikërisht atë që thotë: ofron strehë. Pëlhura e patentuar HELLY TECH® Performance është e papërshkueshme nga uji, e papërshkueshme nga era dhe e frymëmarrjes. Veshjet e brendshme me tafta dhe jakë triko janë të rehatshme dhe të buta. Ne shtuam një kapuç hi-vis të lëvizshëm dhe një printim reflektues në mëngët për t’i mbajtur fëmijët më të sigurt.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliamide. Rreshtimi: 100% poliestër
Pesha: 320g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “K SHELTER JACKET 2.0”

Your email address will not be published. Required fields are marked *