WOMEN’S ADORE WINTER BOOTS

150.00 

Categories: ,

Description

11746
The Women’s Adore takes design cues from a traditional Chelsea boot, but comes with a sporty twist. This unique, lightweight boot features waterproof suede and Primaloft insulation. The light-weight HH Hover Stride midsole offers great comfort, whilst the HH Max Grip rubber pods keeps you sure-footed
FEATURES
 • HH® Hover-Stride
 • HH® Max-Grip
 • HH® Quick Dry
 • HH® Hover-Stride
 • HH® Free-Flex
 • HH® Comfort Insole
 • HH® Max-Grip
 • PrimaLoft® Eco
 • 100% RPET Reinforcement Tape and Collar Reinforcement
 • Antimicrobial treatment to prevent odour
 • Waterproof and durable suede
 • 100% Recycled Polyester Strobel
 • Underfoot EVA Comfort insole insert
 • PrimaLoft® 100 grams
 • Premium Suede
 • LWG leather
 • PFC-free

PERKTHIMI

11746
Women’s Adore merr sugjerime dizajni nga një çizme tradicionale e Chelsea, por vjen me një kthesë sportive. Kjo çizme unike dhe e lehtë përmban kamoshi të papërshkueshëm nga uji dhe izolim Primaloft. Shulla e mesit me peshë të lehtë HH Hover Stride ofron rehati të madhe, ndërsa gomat e gomës HH Max Grip ju mbajnë të sigurt
TIPARET
HH® Hover-Stride
HH® Max-Grip
HH® tharje e shpejtë
HH® Hover-Stride
HH® Free-Flex
Shtolë HH® Comfort
HH® Max-Grip
PrimaLoft® Eco
Shirit 100% RPET përforcues dhe përforcim jakë
Trajtim antimikrobik për të parandaluar erën e keqe
Kamoshi i papërshkueshëm nga uji dhe i qëndrueshëm
Strobel 100% poliestër i ricikluar
Futje e shtrojës nën këmbë EVA Comfort
PrimaLoft® 100 gram
Kamoshi Premium
LWG lëkure
Pa PFC

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WOMEN’S ADORE WINTER BOOTS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *