W NORDVIK 2

67.00 

Categories: ,

Description

W NORDVIK 2

No.

11661
Lightweight, rubber boot, fully waterproof, with a siped outsole and our classic Salt stripe sign-off. A fun and stylish rainboot.
Helly Hansen® has produced weather protective gear since 1877, and rubber boots have always been at the core of our business. the Women’s Nordvik is a great option for casual use or as a companion down at the marina. These lower cut, lighter-weight boots effortlessly combine style, and comfort, whilst also featuring a flat, and siped outsole for great traction.

Select size:

FEATURES
Upper: Rubber
Midsole: EVA Comfort Insole, Vulcanized Rubber Construction
Outsole: HH® Max-Grip
PERKTHIMI:
W NORDVIK 2
NO
11661
Këpucë e lehtë, gome, plotësisht e papërshkueshme nga uji, me një thembër të jashtëm të gërmuar dhe shenjën tonë klasike me shirita kripë. Një çizme shiu argëtuese dhe me stil.
Helly Hansen® ka prodhuar pajisje mbrojtëse ndaj motit që nga viti 1877 dhe çizmet e gomës kanë qenë gjithmonë në qendër të biznesit tonë. Nordvik i grave është një opsion i shkëlqyeshëm për përdorim të rastësishëm ose si shoqërues në marinë. Këto çizme me prerje më të ulët dhe me peshë më të lehtë kombinojnë pa sforcim stilin dhe komoditetin, ndërsa kanë gjithashtu një thembër të jashtëm të sheshtë dhe të gërshetuar për tërheqje të madhe.
MASAT E DISPONUESHME

TIPARET
Pjesa e sipërme: gome
Pjesa e mesme: EVA Comfort Insole, Konstruksion gome i vullkanizuar
Sholla e jashtme: HH® Max-Grip

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W NORDVIK 2”

Your email address will not be published. Required fields are marked *