Men’s Vista Hike Anorak

150.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Vista Hike Anorak

No. 63287
Make no sacrifice on style or performance with this men’s anorak, made for the outdoor enthusiast. We combined convenience with playful cutlines so you can go straight from the mountain to a casual evening in the city. When not in use, simply pack it away in the zipped kangaroo pocket that can be converted into a sling bag. UPF 50 protection and a water-resistant exterior shields you from the sun, wind, and light drizzles. A cord adjustment at the hem together with elastic cuffs and hood make for a comfortable fit. Plus, the durable ripstop fabric brings long-lasting use.

Details

Fiber content:

Shell: 92% Polyamide, 8% Elastane

Care Instructions:

Close zippers before washing. Do not soak. Do not use fabric softener.
Weight:450g
PERKTHIM
Vista Hike Anorak për meshkuj
nr 63287
Mos bëni asnjë sakrificë për stilin apo performancën me këtë anorak për meshkuj, të krijuar për të apasionuarit në natyrë. Ne kombinuam komoditetin me prerjet lozonjare, kështu që ju mund të shkoni direkt nga mali në një mbrëmje të rastësishme në qytet. Kur nuk është në përdorim, thjesht paketoje atë në xhepin e kangurit me zinxhir që mund të shndërrohet në një çantë hobe. Mbrojtja UPF 50 dhe pjesa e jashtme rezistente ndaj ujit ju mbron nga dielli, era dhe shiu i lehtë. Një rregullim i kordonit në buzë së bashku me pranga elastike dhe kapuç bëjnë një përshtatje të rehatshme. Plus, pëlhura e qëndrueshme ripstop sjell përdorim afatgjatë.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 92% poliamide, 8% elastan
Udhëzimet e kujdesit:
Mbyllni zinxhirët përpara se të lani. Mos njomet. Mos përdorni zbutës të rrobave.
Pesha:
450 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Vista Hike Anorak”

Your email address will not be published. Required fields are marked *