Men’s Malcesine Polo

74.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Malcesine Polo

34298
This comfortable and classic polo is made with soft, organic terry cotton. Extra details include a ribbed collar and cuffs, as well as a button placket. See composition for more details of organic content.
Details
Fiber content:

Shell: 100% Organic Cotton

Care Instructions:

Wash inside out. Wash dark colours separately. Some fading may occur on bright colours. Iron on reverse. Do not iron on print.
Weight:270g
Features
  • Buttoned front placket
  • Embroidered Helly Hansen (HH) logo
  • Ribbed collar for increased comfort
  • Ribbed sleeve cuffs
  • Cotton Pique Fabric
  • Organic Cotton

Perkthimi:

Kjo polo e rehatshme dhe klasike është bërë me pambuk të butë organik. Detajet shtesë përfshijnë një jakë me shirita dhe pranga, si dhe një pako me butona. Shihni përbërjen për më shumë detaje të përmbajtjes organike.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 100% pambuk organik
Udhëzimet e kujdesit:
Lani brenda jashtë. Lani veçmas ngjyrat e errëta. Një zbehje mund të ndodhë në ngjyrat e ndezura. Hekur në anën e pasme. Mos hekurosni në printim.
Pesha:
270 g
Veçoritë
Xhaketë përpara me butona
Logoja e qëndisur Helly Hansen (HH).
Jakë me brinjë për rehati më të madhe
Pranga me mëngë me shirita
Pëlhurë Pique pambuku
Pambuk organik

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Malcesine Polo”

Your email address will not be published. Required fields are marked *