Men’s HH Box Hoodie

90.00 

Available on backorder

Description

Men’s HH Box Hoodie
No.

53289
A comfortable organic cotton hoodie with the signature HH® logo.
This cool organic cotton hoodie is super soft. We gave it a cozy brushed-fleece inside and slick-faced finish on the outside. It looks good on the town and home kicking back.
Fiber ContentShell: 100% Cotton
Care InstructionsIron on reverse,Some fading may occur on bright colours,Wash dark colours separately,Wash inside out
Weight725g
Perkthimi:
Hoodie për meshkuj HH Box

Një kapuç i rehatshëm prej pambuku organik me logon e nënshkrimit HH®.
Ky kapuç i lezetshëm prej pambuku organik është super i butë. Ne i dhamë asaj një fleece komode brenda dhe me fytyrë të lëmuar nga jashtë. Duket mirë në qytet dhe në shtëpi duke u kthyer prapa.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% pambuk
Udhëzimet e kujdesit: Hekurosni në anën e pasme, Mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, Lani ngjyrat e errëta veçmas, Lani nga brenda
Pesha: 725 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s HH Box Hoodie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *