Men’s Core Graphic Sweat Hoodie

100.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Core Graphic Sweat Hoodie
53924
The Move Sweat series is great for an active lifestyle or for just kicking back after a long day. The Men’s Core Graphic Sweat Hoodie is soft, comfortable logo hoodie.
Details
Fiber content:

Shell: 80% Cotton, 20% Polyester – Shell 2: 97% Cotton, 3% Elastane

Care Instructions:

Do not iron on print. Wash with similar colours.
Weight:375g
Features
  • AMANN threads
  • Front kangaroo pocket
  • Rib on bttom hem and cuffs
  • Embroidered Helly Hansen (HH) logo
  • French Terry Cotton
  • Graphic print

Perkthimi:

Seria Move Sweat është e mrekullueshme për një mënyrë jetese aktive ose thjesht për t’u rikthyer pas një dite të gjatë. Kapuçja me kapuç grafike për burra është një kapuç i butë dhe i rehatshëm me logo.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Guaska: 80% pambuk, 20% poliestër – guaskë 2: 97% pambuk, 3% elastan
Udhëzimet e kujdesit:
Mos hekurosni në printim. Lani me ngjyra të ngjashme.
Pesha:
375 g
Veçoritë
fijet AMANN
Xhep para kangurit
Brinjë në buzën e poshtme dhe prangat
Logoja e qëndisur Helly Hansen (HH).
Terry Cotton francez
Printim grafik

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Core Graphic Sweat Hoodie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *