Women’s Core Graphic Hoodie

94.99 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s Core Graphic Hoodie

54239
Cozy up in our Women’s Core Graphic Hoodie. Made from soft, non-brushed French terry cotton and featuring various HH® graphic executions, this hoodie is lightweight and breathable, making it a comfortable option for layering in spring or wearing as an outer piece on warmer days.
Details
Fiber content:

Shell: 80% Cotton, 20% Polyester

Care Instructions:

Do not iron on print. Wash with similar colours.
Weight:500g
Features
  • Chest print
  • French Terry Cotton

Shipping and returns

  • All orders placed before 10.00am will be handed to our preferred carrier within 1-2 business days. We offer a 30-day free return policy.
  • Delivery
  • Return Policy

Perkthimi:

Komod me këllëfën tonë grafike bazë për femra. E bërë nga pambuku i butë, i pastër francez dhe me ekzekutime të ndryshme grafike HH®, ky kapuç është i lehtë dhe që merr frymë, duke e bërë atë një opsion të rehatshëm për t’u shtruar me shtresa në pranverë ose për t’u veshur si pjesë e jashtme në ditët e ngrohta.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 80% pambuk, 20% poliestër
Udhëzimet e kujdesit:
Mos hekurosni në printim. Lani me ngjyra të ngjashme.
Pesha:
500 gr
Veçoritë
Shtrim gjoksi
Terry Cotton francez
Transporti dhe kthimi
Të gjitha porositë e bëra përpara orës 10:00 do t’i dorëzohen operatorit tonë të preferuar brenda 1-2 ditëve të punës. Ne ofrojmë një politikë kthimi falas 30-ditore.
Dorëzimi
Politika e Kthimit

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s Core Graphic Hoodie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *