Sale!

MEN’S TSUGA BOOTS

126.00 

Categories: ,

Description

11454
MEN’S TSUGA BOOTS
The Tsuga are the rugged, retro-styled casual boots on our classic die-cut EVA sole unit, paired with a luggy and rugged outsole for great traction. Timeless retro-styling with a rich looking nubuck leather upper.
Fiber ContentUpper (FWR): 100% leather / synthetic. Lining: 100% mesh. Outsole (FWR): 100% EVA+rubber
Weight: 860g
AVAILABLE SIZES
42/43/44
FEATURES
HH® Quick Dry
HH® Hover-Stride
HH® Max-Grip
HH® Seam-Shield
HH® Comfort Insole
Padded Comfort Collar
Premium waterproof leather
Underfoot EVA Comfort insole insert
Premium Leather
LWG leather
PERKTHIMI
11454
CIZMET TSUGA PËR BURRA
Tsuga janë çizmet rastësore të thyera, të stilit retro, në njësinë tonë të tabanit klasik EVA të prerë, të kombinuara me një thembër të jashtëm të fortë dhe të fortë për tërheqje të madhe. Retro-stil i përjetshëm me pjesën e sipërme prej lëkure nubuck me pamje të pasur.
Përmbajtja e fibrave: Sipëri (FWR): 100% lëkurë / sintetike. Rreshtimi: 100% rrjetë. Sholla e jashtme (FWR): 100% EVA+gome
Pesha: 860 g
MASAT E DISPONUESHME
42/43/44
TIPARET
HH® tharje e shpejtë
HH® Hover-Stride
HH® Max-Grip
HH® Seam-Shield
Shtolë HH® Comfort
Jakë komforti e mbushur
Lëkurë premium i papërshkueshëm nga uji
Futje e shtrojës nën këmbë EVA Comfort
Lëkurë Premium
LWG lëkure

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S TSUGA BOOTS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *