MEN’S TECH LITE PULLOVER HOODIE

105.00 

Category:

Description

48411

This sporty hoodie was made for high-output activities. It’s light and breathable with excellent moisture management. Our HH LIFA® technical fabric excels at moving sweat away from your skin, so you stay comfortable and dry. Layer it for any adventure, from team sports to trail running and hiking.

Fiber content:

Shell: 83% Polyester, 17% Polypropylene

Care instructions:

Do not iron on print,Wash with similar colours,Wash inside out

Weight:295g

  • LIFA® and polyester blend
  • Kangaroo Pocket
  • Embossed HH® Logo
  • Lined hood
  • Double Fabric Cuff and Hem
  • Reflective HH® logo at back

PERKTHIMI:

Ky kapuç sportiv është krijuar për aktivitete me rezultate të larta. Është i lehtë dhe që merr frymë me menaxhim të shkëlqyer të lagështirës. Pëlhura jonë teknike HH LIFA® shkëlqen në largimin e djersës nga lëkura juaj, kështu që ju qëndroni të rehatshëm dhe të thatë. Shtresojeni atë për çdo aventurë, nga sportet ekipore deri tek vrapimi në shtigje dhe shëtitjet.
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 83% poliestër, 17% polipropilen
Udhëzime për kujdesin:
Mos hekurosni në printim, lani me ngjyra të ngjashme, lani nga brenda
Pesha: 295 g
Përzierje LIFA® dhe poliester
Xhepi Kangur
Logo e stampuar HH®
Kapuç me vijë
Pranë dhe buzë prej pëlhure të dyfishtë
Logo reflektuese HH® në pjesën e pasme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S TECH LITE PULLOVER HOODIE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *