JK SPLASH PRINT

76.00 

Categories: ,

Description

JK SPLASH PRINT

No.

11673
Helly Hansen has produced weather protective gear since 1877, and rubber boots have always been at the core of our business. The SPLASH PRINT wellies for kids & Juniors combine style, comfort, and weather protection.
Featuring playful animal prints with bright seasonal colors, making it a fun and cute look for the young puddle-jumpers
FEATURES
Upper: Rubber
Midsole: EVA comfort insole
Vulcanized Rubber Construction
Outsole: HH Max-Grip
PERKTHIMI:
JK SPLASH PRINT
NO.
11673
Helly Hansen ka prodhuar pajisje mbrojtëse ndaj motit që nga viti 1877 dhe çizmet e gomës kanë qenë gjithmonë në qendër të biznesit tonë. Pulat SPLASH PRINT për fëmijë dhe të rinj kombinojnë stilin, rehatinë dhe mbrojtjen nga moti.
Me printime kafshësh lozonjare me ngjyra të ndezura sezonale, duke e bërë atë një pamje argëtuese dhe të lezetshme për kërcyesit e rinj në pellgje
TIPARET
Pjesa e sipërme: gome
Shtolë e mesme: shtrojë komforte EVA
Konstruksion me gome te vullkanizuar
Sholla e jashtme: HH Max-Grip

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “JK SPLASH PRINT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *