PLANET R-PET BACKPACK 33

75.00 

Category:

Description

PLANET R-PET BACKPACK 33

465306
Our most sustainable poolside backpack yet! The Zoggs Planet Backpack is made from R-PET – polyester made from recycled plastic bottles. In fact 12 x 500ml plastic bottles are recycled to make the Planet Backpack. This black 33 litre Backpack comes with loads of compartments & zip pockets to carry all your swim gear before & after swims. Includes a dry vented compartment – great for your wet swimmers & goggles! It also has large side pockets for water bottles, separate zip pockets to keep small items secure, and an internal laptop compartment! It also has a water resistant base helping to keep the bag dry on a wet pool deck. With soft back padding and adjustable shoulder straps, the Planet Backpack could double as a handy gym or weekend bag.
Perkthimi:
Çanta jonë më e qëndrueshme pranë pishinës! Çanta shpine Zoggs Planet është bërë nga R-PET – poliestër i bërë nga shishe plastike të ricikluara. Në fakt, 12 x 500 ml shishe plastike riciklohen për të bërë çantën e shpinës Planet. Kjo çanta shpine e zezë 33 litra vjen me shumë ndarje dhe xhepa me zinxhir për të mbajtur të gjitha pajisjet tuaja të notit para dhe pas notit. Përfshin një ndarje të thatë me ajrim – e shkëlqyeshme për notarët dhe syzet tuaja të lagura! Ai gjithashtu ka xhepa të mëdhenj anësor për shishet e ujit, xhepa të veçantë me zinxhir për të mbajtur të sigurt sendet e vogla dhe një ndarje të brendshme për laptop! Ajo gjithashtu ka një bazë rezistente ndaj ujit që ndihmon për të mbajtur qesen të thatë në një kuvertë të lagësht pishine. Me mbushje të butë të shpinës dhe rripa të rregullueshëm shpatullash, çanta e shpinës Planet mund të funksionojë si një çantë e përshtatshme për palestër ose fundjavë.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PLANET R-PET BACKPACK 33”

Your email address will not be published. Required fields are marked *