GIUBBOTTO BLU MODELLO “YACHT”

148.99 

Available on backorder

Description

 P52772

Descrizione

Realizzato in tessuto poliammide a doppio strato idrorepellente con spalmatura idrofila, multiuso, foderato in pile per un migliore isolamento termico. Maniche in taffetà imbottito. Chiusura lampo invisibile nascosta sotto fine ribattitura. Vita e polsini in bordo a coste tono su tono. Collo avvolgibile e paramento foderati in pile. Due tasche anteriori con lampo e foderate, con ribattiture impermeabili.

Përshkrim

E bërë nga pëlhurë poliamide dyshtresore e papërshkueshme nga uji, me veshje hidrofile, me shumë qëllime, e veshur me lesh për izolim më të mirë termik. Mëngët tafta të mbushura. Zinxhir i padukshëm i fshehur nën thumba të hollë. Bel dhe pranga në buzë me shirita ton-në-ton. Jakë dhe jelek i mbështjellë me vijë qeth. Dy xhepa përpara me zinxhir dhe të veshur, me thumba të papërshkueshme nga uji.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GIUBBOTTO BLU MODELLO “YACHT””

Your email address will not be published. Required fields are marked *