Women’s Roam Loose Tank

53.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s Roam Loose Tank

63194
With a breezy, stylish fit and 4-way stretch fabric, the Roam tank looks as good as it feels. It has wicking properties to keep you dry and cool in hot weather. Extra details such as flatlock seams enhance your comfort on the trail. It also features wider shoulder straps for sun protection and ease of use with a pack. Built for both hiking and other active fun.
Details
Fiber content:

Shell: 89% Polyester, 11% Elastane

Care Instructions:

Do not use fabric softener. Wash inside out. Wash with similar colours.
Weight:110g
Features
  • HH® printed logo
  • 4-way stretch fabric
  • Wicking Finish Fabric
  • UPF 30+
  • bluesign® main material

Perkthimi:

Me një përshtatje të freskët, me stil dhe pëlhurë shtrirjeje në 4 drejtime, rezervuari Roam duket po aq i mirë sa duket. Ka veti kulluese për t’ju mbajtur të thatë dhe të freskët në mot të nxehtë. Detaje shtesë, të tilla si shtresat e sheshta, rrisin rehatinë tuaj në shteg. Ai përmban gjithashtu rripa më të gjerë shpatullash për mbrojtje nga dielli dhe lehtësinë e përdorimit me një pako. Ndërtuar si për shëtitje ashtu edhe për argëtim tjetër aktiv.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 89% poliestër, 11% elastan
Udhëzimet e kujdesit:
Mos përdorni zbutës të rrobave. Lani brenda jashtë. Lani me ngjyra të ngjashme.
Pesha:
110 g
Veçoritë
Logo e printuar HH®
Pëlhurë shtrirëse me 4 drejtime
Pëlhurë Finish Wicking
UPF 30+
materiali kryesor bluesign®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s Roam Loose Tank”

Your email address will not be published. Required fields are marked *