Women’s Logo Sandals 2

45.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s Logo Sandals 2

11957
A summer essential, this flexible sandal has a comfortable foam EVA footbed featuring our logo, and a soft textile thong strap. The sole has superior grip for a sandal, so it performs on deck or poolside.
Details
Fiber content:

– Upper: 100% Polyester (Recycled) – Outsole: 100% EVA
Weight:100g
Features
  • HH® Quick Dry
  • HH® Max-Grip
  • HH Storm Siping
  • HH® Comfort Insole
  • 100% Recycled Polyester Webbing
  • 30% Recycled Rubber
  • More than 80% of the upper is made of recycled materials
  • PFC-free DWR

Perkthimi:

E domosdoshme për verën, kjo sandale fleksibël ka një shtrat të rehatshëm të shkumës EVA me logon tonë dhe një rrip të butë prej tekstili. Thonja ka kapje superiore për sandale, kështu që funksionon në kuvertë ose buzë pishinës.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
– Pjesa e sipërme: 100% poliestër (i ricikluar) – shollë e jashtme: 100% EVA
Pesha:
100 gr
Veçoritë
HH® tharje e shpejtë
HH® Max-Grip
HH Stuhia Siping
Shtolë HH® Comfort
Rrjet prej 100% poliestër i ricikluar
30% gome e ricikluar
Më shumë se 80% e pjesës së sipërme është bërë nga materiale të ricikluara
DWR pa PFC

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s Logo Sandals 2”

Your email address will not be published. Required fields are marked *