Women’s LIFA® Merino Midweight Base Layer Bra

63.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s LIFA® Merino Midweight Base Layer Bra
49521
Moisture-managing merino midweight bra for winter warmth
Our merino wool midweight bra is a unique 2-in-1 base layer that combines moisture-managing LIFA® fibers that lie next to your skin and an extremely soft merino wool exterior. This bra provides both support and moisture management. Flatlock seams ensure maximum comfort.
Fiber Content: Shell: 57% Merino Wool, 43% Polypropylene – Lining: 90% Polyamide, 10% Elastane
Care Instructions: Do not wring,Use wool detergent,Wash with similar colours,Do not use fabric softener
Weight: 100g

Perkthimi:

Sutjena me peshë të mesme merino që menaxhon lagështinë për ngrohtësinë e dimrit
Sytjena jonë me peshë të mesme prej leshi merino është një shtresë bazë unike 2 në 1 që kombinon fibrat LIFA® që menaxhojnë lagështinë që shtrihen pranë lëkurës tuaj dhe një pamje të jashtme jashtëzakonisht të butë prej leshi merino. Ky sytjena ofron mbështetje dhe menaxhim të lagështisë. Qepjet e sheshta sigurojnë rehati maksimale.
Përmbajtja e fibrave: guaskë: 57% lesh merino, 43% polipropilen – Rreshtimi: 90% poliamid, 10% elastan
Udhëzime kujdesi: Mos e shtrydhni, përdorni detergjent leshi, lani me ngjyra të ngjashme, mos përdorni zbutës rrobash
Pesha: 100g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s LIFA® Merino Midweight Base Layer Bra”

Your email address will not be published. Required fields are marked *