Women’s HH® Tech Logo T-Shirt

37.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s HH® Tech Logo T-Shirt

 63192
Carry the minimum on the trails with this comfortable, lightweight technical women’s T-shirt. Built to perform when you’re working hard, the super-soft fabric is a durable combination of 60% cotton and 40% polyester.

Details

Fiber content:

Shell: 60% Cotton, 40% Polyester

Care Instructions:

Do not iron on print. Do not soak. Do not use fabric softener. Iron on reverse. Wash with similar colours.
Weight:130g

Features

  • HH® printed logo
  • Crew neck

Perkthimi:

Mbani minimumin në shtigje me këtë bluzë të rehatshme dhe të lehtë teknike për femra. E krijuar për të performuar kur jeni duke punuar shumë, pëlhura super e butë është një kombinim i qëndrueshëm prej 60% pambuk dhe 40% poliestër.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 60% pambuk, 40% poliestër
Udhëzimet e kujdesit:
Mos hekurosni në printim. Mos njomet. Mos përdorni zbutës të rrobave. Hekur në anën e pasme. Lani me ngjyra të ngjashme.
Pesha:
130 g
Veçoritë
Logo e printuar HH®
Qafa e ekuipazhit

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s HH® Tech Logo T-Shirt”

Your email address will not be published. Required fields are marked *