Women’s Allure Full-Zip Hoodie

130.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Women’s Allure Full-Zip Hoodie

No. 53968
The lovely Allure upgrades the standard zip hoodie with a luxurious quilted fabric that has a thick, soft feel. It’s ideal for working out and hanging out. In short, you’ll never want to take it off.
Details
Fiber content:

Shell: 63% Organic Cotton, 35% Polyester, 2% Elastane – Lining: 100% Polyester

Care Instructions:

Do not use fabric softener. Wash with similar colours.
Weight:550g
Features
 • YKK VISLON®
 • Hand pockets with YKK® zipper
 • Adjustable hood and hem
 • HH® printed logo
 • Elastic cuffs

Perkthimi:

 • Allure bukuroshe përmirëson kapuçin standard me zinxhir me një pëlhurë luksoze me tegela që ka një ndjesi të trashë dhe të butë. Është ideale për të ushtruar dhe për të kaluar jashtë. Me pak fjalë, nuk do të dëshironi kurrë ta hiqni atë.
 • Detajet
 • Përmbajtja e fibrave:
  Predha: 63% pambuk organik, 35% poliestër, 2% elastan – Rreshtimi: 100% poliestër
 • Udhëzimet e kujdesit:
  Mos përdorni zbutës të rrobave. Lani me ngjyra të ngjashme.
 • Pesha:
  550 g
 • Veçoritë
  YKK VISLON®
  Xhepa dore me zinxhir YKK®
  Kapuç dhe skaj i rregullueshëm
  Logo e printuar HH®
  Pranga elastike

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Women’s Allure Full-Zip Hoodie”

Your email address will not be published. Required fields are marked *