WOMEN’S 1964 HOODIE

115.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

WOMEN’S 1964 HOODIE
 82561
This Women’s 1964 Hoodie boasts a colourful Musto logo print across the chest and sports a classic kangaroo pocket. Feel the full comfort from soft 100% cotton fabric with ribbed cuffs and hem, and an adjustable drawstring cord in the hood.
COMPOSITION
Shell: 100% Cotton
EXPLORE ALL FEATURES
  • Rib on bttom hem and cuffs
  • Graphic print
  • Adjustable hood with drawcord
  • Front kangaroo pocket
CARE INSTRUCTION
Iron on reverse,Do not use biological washing detergent,Do not use fabric softener,Wash inside out,Wash with similar colours,Do not iron on print
Perkthimi:

Kjo këllëf femrash e vitit 1964 krenohet me një printim shumëngjyrësh logoje Musto në gjoks dhe ka një xhep klasik kanguri. Ndjeni komoditetin e plotë nga pëlhura e butë 100% pambuk me pranga dhe buzë me shirita dhe një kordon të rregullueshëm me kordon në kapuç.

PËRBËRJA
Predha: 100% pambuk
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
Brinjë në buzën e poshtme dhe prangat
Printim grafik
Kapuç i rregullueshëm me kordon tërheqës
Xhep para kangurit
UDHËZIM PËR KUJDESIN
Hekurosni në anën e pasme, Mos përdorni detergjent larës biologjik, Mos përdorni zbutës rrobash, Lajeni brenda jashtë, Lani me ngjyra të ngjashme, Mos hekurosni në printim

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “WOMEN’S 1964 HOODIE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *