W RWB DOWN JACKET

276.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

W RWB DOWN JACKET

No.

53638
The RWB Down Jacket will keep you warm, comfortable and looking sharp all winter. The exterior has a PFC-free, water-repellent treatment – a win for you and the environment. The insulation is responsibly sourced, lightweight duck down. Extra features like an adjustable hood, plus adjustable hem, make your life easier. The RWB collection is a streamlined collection of everyday protective outerwear combining our performance-driven technologies with urban lifestyle designs. It’s inspired by our heritage of creating gear for professionals in ski, outdoor and sailing.
Fiber ContentShell: 100% Polyamide. Lining: 100% Polyamide. Lining 2: 100% Polyester. Insulation: 80% Duck Down, 20% Duck Feather. Insulation: 80% Polyester (Recycled), 20% Polyester
Weight: 540g
FEATURES
 • PFC Free DWR
 • RDS Down
 • Super lightweight shiny outer fabric
 • Care label cover
 • YKK® Vislon front zipper
 • Hand pockets with YKK® zip closure
 • Adjustable puffy hood
 • Adjustable hem
 • Exclusive RWB concept’s badge
  back loop and zipper pullers
PERKTHIMI

W RWB DOWN JACKET
NO
53638
Xhaketa RWB Down do t’ju mbajë të ngrohtë, komode dhe të mprehtë gjatë gjithë dimrit. Pjesa e jashtme ka një trajtim pa PFC, të papërshkueshëm nga uji – një fitore për ju dhe mjedisin. Izolimi është me burim të përgjegjshëm, i lehtë. Veçoritë shtesë si një kapuç i rregullueshëm, plus buzë të rregullueshme, e bëjnë jetën tuaj më të lehtë. Koleksioni RWB është një koleksion i efektshëm i veshjeve të jashtme mbrojtëse të përditshme që kombinon teknologjitë tona të bazuara në performancën me modelet e stilit të jetesës urbane. Është frymëzuar nga trashëgimia jonë e krijimit të pajisjeve për profesionistët në ski, në natyrë dhe në lundrim.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliamide. Veshja: 100% poliamide. Rreshtimi 2: 100% poliestër. Izolimi: 80% Duck Down, 20% Duck Feather. Izolimi: 80% poliestër (i ricikluar), 20% poliestër
Pesha: 540g

TIPARET

 • DWR pa PFC
 • RDS Poshtë
 • Pëlhurë e jashtme super e lehtë me shkëlqim
 • Mbulesa e etiketës së kujdesit
 • Zinxhir përpara YKK® Vislon
 • Xhepa dore me mbyllje me zinxhir YKK®
 • Kapuç i fryrë i rregullueshëm
 • Fund i rregullueshëm
 • Distinktivi ekskluziv i konceptit RWB
  lak mbrapa dhe tërheqës zinxhir

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W RWB DOWN JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *