W CREW MIDLAYER JACKET

195.00 

Categories: ,

Description

W CREW MIDLAYER JACKET

No.

30317
Waterproof, windproof, and fleece-lined, the Crew is an all-around winner.
If you take one jacket on your next sailing trip, go for our favorite marine mid-layer. Designed with our proprietary HELLY TECH® Protection fabric – plus fleece lining – the all-purpose Crew is breathable while keeping you warm and dry. We enhanced it with the little things that count: a warming collar, adjustable cuffs, and dual hand pockets with brushed lining.
Fiber ContentShell: 100% Polyester. Lining: 100% Polyester
Care InstructionsClose hook and loop before washing, Do not use fabric softener, Remove promptly from the washer, Some fading may occur on bright colors, Wash dark colors separately
Weight540g

Select size:

FEATURES:

HELLY TECH® Protection
PFC Free DWR
Insulated Polartec® 100Gfleece Lining
2 Hand Pockets with Brushed Lining
Adjustable Cuffs
Adjustable Hem with Drawcord
PERKTHIMI:
W CREW MIDLAYER JACKET
NO.
30317
I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga era dhe i veshur me lesh, Ekuipazhi është një fitues i gjithanshëm.
Nëse merrni një xhaketë në udhëtimin tuaj të ardhshëm me vela, shkoni te shtresa jonë e preferuar e mesme detare. E dizenjuar me pëlhurën tonë të pronarit HELLY TECH® Protection – plus veshjen prej lesh – Ekuipazhi për të gjitha qëllimet ka frymëmarrje duke ju mbajtur të ngrohtë dhe të thatë. Ne e përmirësuam atë me gjërat e vogla që kanë rëndësi: një jakë ngrohëse, pranga të rregullueshme dhe xhepa të dyfishtë duarsh me rreshtim të krehur.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. Rreshtimi: 100% poliestër
Udhëzime për kujdesin: Mbyllni grepin dhe unazën përpara se të lani, Mos përdorni zbutës rrobash, Hiqeni menjëherë nga rondele, Mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, Lani veçmas ngjyrat e errëta
Pesha: 540 g
MASAT E DISPONUESHME:
TIPARET
Mbrojtje HELLY TECH®
DWR pa PFC
Rreshtim i izoluar Polartec® 100Gfleece
2 xhepa dore me astar të krehur
Mange të rregullueshme
Fund i rregullueshëm me kordon

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W CREW MIDLAYER JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *