W CREW JACKET

154.00 

Categories: ,

Description

W CREW JACKET

No.

30297
Highly versatile, waterproof, and windproof sailing jacket with a classic fit.
Our Crew Jacket is a marine style for all your sailing adventures. In sea spray or strong wind, Helly Tech® Protection fabric keeps you dry and comfortable. Sealed seams and a high collar up to your protection level. The clean, classic, hip-length cut also looks great on land.
Fiber ContentShell: 100% Polyester. Lining: 100% Polyester
Care InstructionsClose hook and loop before washing, Do not use fabric softener, Remove promptly from the washer, Some fading may occur on bright colors, Wash dark colors separately
Weight490g

Select size:

FEATURES:
HELLY TECH® Protection
Adjustable Cuffs
Pockets with zipping

PERKTHIMI:

W CREW JACKET

Nr.
30297
Xhaketë lundrimi shumë e gjithanshme, e papërshkueshme nga uji dhe kundër erës me një përshtatje klasike.
Xhaketa jonë e ekuipazhit është një stil detar për të gjitha aventurat tuaja të lundrimit. Në spërkatje deti ose erë të fortë, pëlhura Helly Tech® Protection ju mban të thatë dhe të rehatshëm. Qepje të mbyllura dhe një jakë të lartë deri në nivelin tuaj të mbrojtjes. Prerja e pastër, klasike, me gjatësi deri në ijë duket gjithashtu e mrekullueshme në tokë.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliestër. Rreshtimi: 100% poliestër
Udhëzimet e kujdesit: Mbyllni grepin dhe unazën përpara se të lani, Mos përdorni zbutës rrobash, Hiqeni menjëherë nga rondele, Mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, Lani veçmas ngjyrat e errëta
Pesha: 490 g

MASAT E DISPONUESHME:

TIPARET:
Mbrojtje HELLY TECH®
Pranga të rregullueshme
Xhepa me zinxhir

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W CREW JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *