W CORSICA 100GM 1/2 ZIP FLEECE

69.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

COMPOSITION
Shell: 100% Polyester (Recycled) – Lining: 100% Polyester
EXPLORE ALL FEATURES
 Polartec® fleece keeps you warm and is highly breathable
 Pullover fleece with ½ zip fastening
 Flatlock seams for soft comfort against skin
 Zipped lower pockets for secure storage
 Musto branding on chest, sleeve and nape of neck
CARE INSTRUCTION
Do not use fabric softener,Wash with similar colours
PËRBËRJA
 Predha: 100% poliestër (i ricikluar) – Rreshtimi: 100% poliestër
 EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
 Fleece Polartec® ju mban ngrohtë dhe ka shumë frymëmarrje
 Flee pulovër me ½ zinxhir
 Qepje të sheshta për rehati të butë ndaj lëkurës
 Xhepa të poshtëm me zinxhir për ruajtje të sigurt
 Markë Musto në gjoks, mëngë dhe në qafë
UDHËZIM PËR KUJDESIN
Mos përdorni zbutës rrobash, lani me ngjyra të ngjashme

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “W CORSICA 100GM 1/2 ZIP FLEECE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *