VERGLAS 3L SHELL 2.0 JACKET

340.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

VERGLAS 3L SHELL 2.0 JACKET
No.

62686
Designed to perform mountainside, this hardshell jacket excels in unpredictable weather during high-output pursuits.
We designed this hardshell jacket with input for active folk who stay out in changeable weather. Made for backcountry skiing, hiking, and mountaineering, the jacket has our extremely waterproof/ breathable HELLY TECH® Professional build and a responsible PFC-free water repellent treatment. The hard shell delivers max protection and layering capability. We added the details that count: helmet, backpack, and harness-compatible design, front placket for extra wind protection, and a waist drawcord for extra warmth in wind.
Fiber ContentShell: 100% Polyamide. Shell 2: 100% Polyamide
Care InstructionsClose hook and loop before washing, Close zippers before washing, Do not use fabric softener, Tumble dry garment to reactivate water repellent treatment, Tumble dry until completely dry
Weight550g
Perkthimi:
XHAKETE VERGLAS 3L SHELL 2.0
Nr.
62686
E krijuar për të performuar në bjeshkë mali, kjo xhaketë me guaskë të fortë shkëlqen në mot të paparashikueshëm gjatë ndjekjeve me rezultate të larta.
Ne e projektuam këtë xhaketë me guaskë të fortë me të dhëna për njerëzit aktivë që qëndrojnë jashtë në mot të ndryshueshëm. E krijuar për ski, shëtitje dhe alpinizëm, xhaketa ka strukturën tonë profesionale HELLY TECH® jashtëzakonisht të papërshkueshme nga uji/ frymëmarrje dhe një trajtim të përgjegjshëm kundër ujit pa PFC. Predha e fortë ofron mbrojtje maksimale dhe aftësi për shtresim. Shtuam detajet që kanë rëndësi: përkrenaren, çantën e shpinës dhe dizajnin e përputhshëm me parzmoren, prizën e përparme për mbrojtje shtesë nga era dhe një kordon tërheqës për belin për më shumë ngrohtësi në erë.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% poliamide. Shell 2: 100% poliamid
Udhëzimet e kujdesit: Mbyllni grepin dhe unazën përpara se të lani, Mbyllni zinxhirët para larjes, Mos përdorni zbutës rrobash, Veshje në tharje për të riaktivizuar trajtimin kundër ujit, Thajeni deri sa të thahet plotësisht
Pesha: 550 g

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “VERGLAS 3L SHELL 2.0 JACKET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *