RUSSI SOFTSHELL STRETCH PANT

315.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

 • RUSSI SOFTSHELL STRETCH PANT
 • No.
65718
This retro-inspired fitted ski pant features 4-way stretch in a comfortable 3-layer softshell
The Russi Softshell Stretch Pant features padded knee panels that have been designed for unrestricted movement. With a fitted silhouette and 4-way stretch fabrics, the pants stay comfortable run-after-run and the integrated RECCO beacon ensures you stay safe on the mountain. Along with the rest of the HOD collection, the silicone grip at the bottom hem features a 70s-inspired stripe design.

 • Fiber Content: 74% Polyamide, 26% Elastane
 • FEATURES
Waterproof, windproof and breathable
3L knitted stretch softshell
4-way stretch fabric
Embossed lining
RECCO® Advanced Rescue system
SKI FREE
Inner thigh ventilation zippers
Durable Water Repellency (DWR) treatment
Boot gaiters with stretch silicone gripper
Bemis Reinforcement fabric on bottom hem
Dual hand warming pockets
Belt loops
Elastic adjustable waist
YKK® zipper
 • PERKTHIMI:

 

 • Pantallona shtrirjeje të buta RUSSI
 • NO.

65718
Kjo pantallona skish e pajisur me frymëzim retro përmban shtrirje në 4 drejtime në një guaskë të butë të rehatshme me 3 shtresa
Pantallona shtrirëse Russi Softshell përmban panele gjuri të mbushura që janë krijuar për lëvizje të pakufizuar. Me një siluetë të montuar dhe pëlhura shtrirjeje në 4 drejtime, pantallonat qëndrojnë të rehatshme vrapimi pas vrapimi dhe feneri i integruar RECCO ju siguron të qëndroni të sigurt në mal. Së bashku me pjesën tjetër të koleksionit HOD, doreza silikoni në skajin e poshtëm përmban një dizajn vijash të frymëzuara nga vitet ’70.

 • Përmbajtja e fibrave: 74% poliamide, 26% elastan
 • TIPARET
  I papërshkueshëm nga uji, i papërshkueshëm nga era dhe me frymëmarrje
  Predhë e butë me shtrirje 3L
  Pëlhurë shtrirëse me 4 drejtime
  Rreshtim i stampuar
  Sistemi i avancuar i shpëtimit RECCO®
  SKI FALAS
  Zinxhirët për ventilimin e brendshëm të kofshës
  Trajtim i qëndrueshëm ndaj ujit (DWR).
  Gatera për çizme me kapëse silikoni shtrirëse
  Pëlhurë Bemis përforcuese në skajin e poshtëm
  Xhepa të dyfishtë për ngrohjen e duarve
  Unazat e rripit
  Bel elastik i rregullueshëm
  zinxhir YKK®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “RUSSI SOFTSHELL STRETCH PANT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *