Sale!

RICHMOND

130.00 

Categories: ,

Description

11611
This demi-cut casual boot offers great cushioning, comfort and traction. The upper consist of waterproof nubuck leathers and hydrophobic treated textiles
AVAILABLE SIZES
41/42/43/44
FEATURES
 • HH® Hover-Stride
 • HH® Max-Comfort Insole
 • HH® Max-Grip
 • HH® Quick Dry
 • HH® Seam-Shield
 • Premium waterproof leather
 • Antimicrobial treatment to prevent odour
 • 100% Recycled Polyester Strobel
 • Premium Leather
 • LWG leather
 • PFC-free

PERKTHIMI

11611
Kjo çizme e rastësishme me prerje gjysmë ofron mburrje, rehati dhe tërheqje të shkëlqyer. Pjesa e sipërme përbëhet nga lëkura nubuck të papërshkueshme nga uji dhe tekstile të trajtuara hidrofobike

MASAT E DISPONUESHME

41/42/43/44
TIPARET
HH® Hover-Stride
Shtolë HH® Max-Comfort
HH® Max-Grip
HH® tharje e shpejtë
HH® Seam-Shield
Lëkurë premium i papërshkueshëm nga uji
Trajtim antimikrobik për të parandaluar erën e keqe
Strobel 100% poliestër i ricikluar
Lëkurë Premium
LWG lëkure
Pa PFC

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “RICHMOND”

Your email address will not be published. Required fields are marked *