PUMA x HELLY HANSEN Cap

37.00 

Available on backorder

Description

PUMA x HELLY HANSEN Cap
No.

20568

Effortlessly cool and laid-back cap with PUMA x HELLY HANSEN graphics and sherpa side panel details.

This season PUMA and HELLY HANSEN partnership shifts its direction from the ocean to the mountains. The AW21 collection explores new materials and techy fabrics and features a neutral and fresh color palette with pops of coral red. 4 panel cap, webbing adjuster with plastic release buckle on the back, PUMA x HELLY HANSEN graphic print on top, sherpa on the side panels, stitch in contrast color, moisture wicking eyelet mesh sweatband, PUMA x HELLY HANSEN woven label on front, HELLY HANSEN x PUMA flag label on the right middle seam, woven PUMA x NEMEN sign-off label inside, printed PUMA x HELLY HANSEN logos on internal seam tape.
Fiber Content:Shell: 100% BCI cotton, Side panel: 100% Polyester (Woven)S

PERKTHIMI:

PUMA x HELLY HANSEN 
NO

20568

Kapele e qetë dhe me grafikë PUMA x HELLY HANSEN dhe detaje të panelit anësor sherpa.

Këtë sezon partneriteti PUMA dhe HELLY HANSEN e zhvendos drejtimin e tij nga oqeani në male. Koleksioni AW21 eksploron materiale të reja dhe pëlhura moderne dhe përmban një gamë ngjyrash neutrale dhe të freskëta me ngjyra të kuqe koral. 4 kapak paneli, rregullues rrjetë me shtrëngim plastik në pjesën e pasme, printim grafik PUMA x HELLY HANSEN sipër, sherpa në panelet anësore, qepje në ngjyrë kontrasti, rrip djersitjeje rrjetë gypash që largon lagështinë, etiketë e endur PUMA x HELLY HANSEN përpara, HELLY Etiketa e flamurit HANSEN x PUMA në shtresën e mesme të djathtë, etiketa e endur PUMA x NEMEN brenda, logot e printuara PUMA x HELLY HANSEN në shiritin e brendshëm të tegelit.
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 100% pambuk BCI, Paneli anësor: 100% Poliestër (Endur)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “PUMA x HELLY HANSEN Cap”

Your email address will not be published. Required fields are marked *