Sale!

MUSTO 64 PL GILET

244.99 

Categories: ,

Description

No. 82151

ABOUT

The perfect balance of retro styling and modern performance. Waterproof and breathable to our BR1 standard: 5k/5k, with premium PrimaLoft® insulation that delivers exceptional warmth, the Musto 64 PrimaLoft® Gilet delivers fantastic outdoor protection.

COMPOSITION

Shell: 100% Polyamide – Lining: 100% Polyester – Insulation body: 100% Polyester (Recycled)

EXPLORE ALL FEATURES

  • Waterproof and breathable to Musto’s stringent BR1 standard: 5K/5K
  • Fully taped seams
  • PrimaLoft® Black Eco 80gm insulation
  • ‘64 branding and exposed D-ring signifies Musto’s sailing heritage
  • Colourblock silhouette with oversized Musto chest print
  • ‘64 archive woven internal label and swing ticket

CARE INSTRUCTION

Machine wash in cold water – 30°C, Do not bleach, Tumble dry – low heat, Iron low heat, Do not dry clean
Nr. 82151
RRETH PRODUKTIT
Balanca perfekte e stilit retro dhe performancës moderne. I papërshkueshëm nga uji dhe frymemarrjes sipas standardit tonë BR1: 5k/5k, me izolim premium PrimaLoft® që jep ngrohtësi të jashtëzakonshme, Musto 64 PrimaLoft® Gilet ofron mbrojtje fantastike në natyrë.
PËRBËRJA
Pjesa e jashtme: 100% Poliamid – pjesa e brendshme: 100% Poliestër – Trupi izolues: 100% Poliestër (i ricikluar)
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
I papërshkueshëm nga uji dhe frymëmarrjes sipas standardit të rreptë BR1 të Musto: 5K/5K
Qepje të ngjitura plotësisht
Izolimi PrimaLoft® Black Eco 80gm
Markimi i ‘64 dhe unaza D e ekspozuar nënkupton trashëgiminë lundruese të Musto
Siluetë katrore me ngjyra me printe gjoksi Musto
Etiketa e brendshme e thurur e arkivit të vitit ’64 dhe biletë swing
UDHËZIM PËR KUJDESIN
Lahet në lavatrice në ujë të ftohtë – 30°C, thahet në tharëse – nxehtësi e ulët, hekuroset në nxehtësi të ulët
Madhësia e disponueshme: M
Ngjyra e disponueshme: 772 GOLD

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MUSTO 64 PL GILET”

Your email address will not be published. Required fields are marked *