MEN’S WILDWOOD BOOTS

175.00 

Categories: ,

Description

11735
Wildwood offers all you want for those everyday commutes in cold and wet conditions. These boots feature seam-sealed waterproof leather with a well cushioned midsole and a HH Max Grip outsole.
AVAILABLE SIZE
42
FEATURES
 • HH® Pro Guard
 • HH® Power-Stride
 • HH® Max-Grip
 • Padded Comfort Collar
 • Premium waterproof leather
 • 100% Recycled Toe box and Heel reinforcement
 • 100% RPET Reinforcement Tape and Collar Reinforcement
 • 100% Recycled Lining
 • Antimicrobial treatment to prevent odour
 • Underfoot EVA Comfort insole insert
 • Premium Leather
 • LWG leather
 • PFC-free

PERKTHIMI

11735
Wildwood ofron gjithçka që dëshironi për ato udhëtime të përditshme në kushte të ftohta dhe të lagështa. Këto çizme kanë lëkurë të papërshkueshme nga uji të mbyllur me tegel, me një shollë të mesit të mbështjellë mirë dhe një thembër të jashtëm HH Max Grip.

MASAT E DISPONUESHME

42
TIPARET
HH® Pro Garda
HH® Power-Stride
HH® Max-Grip
Jakë komforti e mbushur
Lëkurë premium i papërshkueshëm nga uji
Kuti 100% e ricikluar për gishtat dhe përforcim i thembra
Shirit 100% RPET përforcues dhe përforcim jakë
Rreshtim 100% i ricikluar
Trajtim antimikrobik për të parandaluar erën e keqe
Futje e shtrojës nën këmbë EVA Comfort
Lëkurë Premium
LWG lëkure
Pa PFC

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S WILDWOOD BOOTS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *