Men’s Stretch Woven Shorts 2.0

74.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Stretch Woven Shorts 2.0

63344
The Men’s Stretch Woven Shorts 2.0 are made for everyday wear, wherever you want to be comfortable. These stretchy shorts feature an adjustable waist, a zippered back pocket, and hand pockets. They’re also a certified bluesign® product.
Details
Fiber content:

Shell: 89% Polyester, 11% Elastane – Lining: 75% Polyamide, 25% Elastane

Care Instructions:

Wash with similar colours. Do not iron on print.
Weight:250g
Features
  • Back pocket with YKK® zip closure
  • Hand pockets
  • Reflective Helly Hansen (HH) logos
  • Adjustable waist with drawcord
  • Wicking Finish Fabric
  • 4 way stretch
  • Short Liner
  • bluesign® product

Perkthimi:

Pantallonat e shkurtra të endura për meshkuj Stretch 2.0 janë krijuar për t’u veshur çdo ditë, kudo që dëshironi të jeni të rehatshëm. Këto pantallona të shkurtra elastike kanë një bel të rregullueshëm, një xhep prapa me zinxhir dhe xhepa dore. Ata janë gjithashtu një produkt i certifikuar bluesign®.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 89% poliestër, 11% elastan – Rreshtimi: 75% poliamid, 25% elastan
Udhëzimet e kujdesit:
Lani me ngjyra të ngjashme. Mos hekurosni në printim.
Pesha:
250 g
Veçoritë
Xhep i pasmë me mbyllje me zinxhir YKK®
Xhepa dore
Logot reflektuese Helly Hansen (HH).
Bel i rregullueshëm me kordon tërheqës
Pëlhurë Finish Wicking
Shtrirje me 4 drejtime
Liner i shkurtër
produkt bluesign®

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Stretch Woven Shorts 2.0”

Your email address will not be published. Required fields are marked *