Men’s Nord Graphic Crew Sweatshirt

74.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Nord Graphic Crew Sweatshirt

 62976
A classic cotton mix sweatshirt with graphics inspired by our home in Norway.
Details
Fiber content:

Shell: 80% Cotton, 20% Polyester

Care Instructions:

Do not iron on print. Iron on reverse. Wash inside out. Wash dark colours separately. Some fading may occur on bright colours.
Weight:450g
Features
  • Cotton polyester mix fabric
  • Helly Hansen® Nord graphic across chest
  • Crew neck style
  • Rib at bottom hem cuffs and collar

Perkthimi:

Një xhup klasik me përzierje pambuku me grafikë të frymëzuar nga shtëpia jonë në Norvegji.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 80% pambuk, 20% poliestër
Udhëzimet e kujdesit:
Mos hekurosni në printim. Hekur në anën e pasme. Lani brenda jashtë. Lani veçmas ngjyrat e errëta. Një zbehje mund të ndodhë në ngjyrat e ndezura.
Pesha:
450 g
Veçoritë
Pëlhurë e përzier me poliester pambuku
Helly Hansen® Nord grafike përgjatë gjoksit
Stili i qafës së ekuipazhit
Pranga dhe jakë me brinjë në fund

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Nord Graphic Crew Sweatshirt”

Your email address will not be published. Required fields are marked *