MEN’S LPX HOODIE

165.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

MEN’S LPX HOODIE

 82102

A soft and stretchy French Terry hoodie with superior wicking and moisture management capabilities. Ideal for active pursuits.
COMPOSITION
Shell: 100% Polyester
EXPLORE ALL FEATURES
  • 4-way stretch French Terry with wicking and moisture management
  • Cover stitched seams
  • Kangaroo pocket
  • 1×1 ribbed cuffs and hem
  • Shock cord adjustable hood opening with springless cord lock
  • Musto embossed elastic back neck tape

Perkthimi:

Një kapuç i butë dhe elastik French Terry me aftësi të shkëlqyera për të hequr dhe menaxhuar lagështinë. Ideale për aktivitete aktive.
PËRBËRJA
Predha: 100% poliestër
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
Terry franceze shtrirjeje në 4 drejtime me kullim dhe menaxhim lagështie
Mbuloni qepjet e qepura
Xhep kanguri
1×1 pranga me brinjë dhe buzë
Hapja e kapuçit e rregullueshme me kordonin e goditjes me bllokues kordoni pa sustë
Shirit elastik në qafën e pasme me stampim Musto

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S LPX HOODIE”

Your email address will not be published. Required fields are marked *