Sale!

MEN’S KOSTER POLO

69.00 

Category:

Description

34299

A classic, organic cotton polo shirt inspired by life on a sailboat.
This sharp, classic polo is made with soft organic cotton and features a pique knit. Extra details include a ribbed collar and cuffs as well as a button placket. It’s OEKO-TEX® certified – made with thought for product safety and a sustainable, transparent value-creation chain.
Fiber Content: Shell: 100% Organic Cotton
Care Instructions: Do not iron on print,Iron on reverse,Some fading may occur on bright colours,Wash dark colours separately,Wash inside out

PERKTHIMI:

Një këmishë klasike, organike me mëngë pambuku e frymëzuar nga jeta në një varkë me vela.
Kjo polo e mprehtë, klasike është bërë me pambuk të butë organik dhe përmban një thurje pique. Detajet shtesë përfshijnë një jakë me shirita dhe pranga, si dhe një pako me butona. Është i certifikuar OEKO-TEX® – i bërë me mendime për sigurinë e produktit dhe një zinxhir të qëndrueshëm, transparent të krijimit të vlerës.
Përmbajtja e fibrave: Predha: 100% pambuk organik
Udhëzime kujdesi: Mos hekurosni në printim, Hekurosni në anën e pasme, Mund të ndodhë pak zbehje në ngjyrat e ndezura, Lani veçmas ngjyrat e errëta, Lani nga brenda

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S KOSTER POLO”

Your email address will not be published. Required fields are marked *