Men’s Core T-Shirt

37.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Core T-Shirt

 53532
Our Men’s Core T-Shirt is part of our range of cotton lifestyle products. It features an embroidered Helly Hansen logo on the chest and the fabric is lightweight cotton with a soft touch against the skin. Cut with a regular fit, it also has a ribbed collar for increased comfort.

Details

Fiber content:

Shell: 100% Cotton

Care Instructions:

Wash with similar colours. Do not soak. Some fading may occur on bright colours.
Weight:200g

Features

  • Ribbed collar for increased comfort
  • Embroidered Helly Hansen (HH) logo

Perkthimi:

Bluza jonë kryesore për meshkuj është pjesë e gamës sonë të produkteve të stilit të jetesës prej pambuku. Ajo përmban një logo të qëndisur Helly Hansen në gjoks dhe pëlhura është pambuk i lehtë me një prekje të butë ndaj lëkurës. I prerë me një përshtatje të rregullt, ka gjithashtu një jakë me shirita për rehati më të madhe.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 100% pambuk
Udhëzimet e kujdesit:
Lani me ngjyra të ngjashme. Mos njomet. Një zbehje mund të ndodhë në ngjyrat e ndezura.
Pesha:
200 gr
Veçoritë
Jakë me brinjë për rehati më të madhe
Logoja e qëndisur Helly Hansen (HH).

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Core T-Shirt”

Your email address will not be published. Required fields are marked *