Men’s Core Sweat Shorts

53.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

Men’s Core Sweat Shorts.

53684

Our Men’s Core Sweat Shorts are a versatile addition to your wardrobe. Made with non-brushed, terry-looped cotton and featuring an embroidered Helly Hansen logo, these shorts are ideal for spring or summer. With an elastic waist and pockets in the side seam, they offer both comfort and functionality.
Details
Fiber content:

Shell: 80% Cotton, 20% Polyester

Care Instructions:

Wash with similar colours.
Weight:350g
Features
  • Embroidered Helly Hansen (HH) logo
  • French Terry Cotton
  • Elastic waist
  • Pockets in side seam

Perkthimi:

Pantallonat tona të shkurtra djerse për meshkuj janë një shtesë e gjithanshme për veshjet tuaja. Këto pantallona të shkurtra janë ideale për pranverë ose verë. Me një bel elastik dhe xhepa në shtresën anësore, ato ofrojnë rehati dhe funksionalitet.
Detajet
Përmbajtja e fibrave:
Predha: 80% pambuk, 20% poliestër
Udhëzimet e kujdesit:
Lani me ngjyra të ngjashme.
Pesha:
350 g
Veçoritë
Logoja e qëndisur Helly Hansen (HH).
Frëngjisht Terry Cotton
Bel elastik
Xhepa në shtresën anësore

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Men’s Core Sweat Shorts”

Your email address will not be published. Required fields are marked *