MEN’S ABERDEEN SNEAKERS

99.99 

Categories: ,

Description

11723
The Aberdeen is our new classic leather low-cut sneaker with a tall vulcanized foxing, soft tumbled leather, and premium suede toe and heel-cap. We have kitted this out with a generous EVA insole for great comfort and superior cushioning.
AVAILABLE SIZE
42
FEATURES
  • Midsole: Vulcanized Rubber Construction, EVA Comfort Insole
  • Outsole: HH® Max-Grip

PERKTHIMI

11723
Aberdeen është atlete jonë e re klasike prej lëkure me prerje të ulët, me një dhelpër të gjatë të vullkanizuar, lëkurë të butë të rrokullisur dhe majë dhe kapelë me thembra premium prej kamoshi. Ne e kemi kompletuar këtë me një shtrojë bujare EVA për rehati të madhe dhe mburrje superiore.

MASAT E DISPONUESHME

42
TIPARET
Shtolë e mesme: Konstruksion gome i vullkanizuar, shtrojë EVA Comfort
Sholla e jashtme: HH® Max-Grip

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S ABERDEEN SNEAKERS”

Your email address will not be published. Required fields are marked *