MEN’S 64 TRI COLOUR SWEAT

125.00 

Available on backorder

Categories: ,

Description

MEN’S 64 TRI COLOUR SWEAT

 85032

A classic look inspired by our rich heritage, this Men’s 64 Tri-Colour Sweat is made with 100% French Terry Cotton and features a small, centred Musto logo on the chest. A woven label featuring details of Musto’s history is sewn to the bottom right hand corner of the garment. Perfect as a second layer, this sweater would sit comfortably over the top of a t-shirt from the Musto 64 range.
COMPOSITION
Shell: 100% Cotton
EXPLORE ALL FEATURES
  • Rib at bottom hem cuffs and collar
  • Crew neck
  • Branded embroidery logo
CARE INSTRUCTION
Do not iron on print,Do not use biological washing detergent,Wash with similar colours,Wash inside
Perkthimi:
Një pamje klasike e frymëzuar nga trashëgimia jonë e pasur, kjo Djersë me tre ngjyra për meshkuj 64 është bërë me 100% Pambuk Terry Francez dhe përmban një logo të vogël Musto në qendër në gjoks. Një etiketë e endur që përmban detaje të historisë së Musto është e qepur në këndin e poshtëm të djathtë të veshjes. E përkryer si një shtresë e dytë, kjo triko do të ulej rehat mbi pjesën e sipërme të një bluze nga gama Musto 64.
PËRBËRJA
Predha: 100% pambuk
EKSPLORO TË GJITHA KARAKTERISTIKAT
Pranga dhe jakë me brinjë në fund
Qafa e ekuipazhit
Logo e qëndisjes së markës
UDHËZIM PËR KUJDESIN
Mos hekurosni në printim, Mos përdorni detergjent larës biologjik, Lajeni me ngjyra të ngjashme, Lajeni brenda

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MEN’S 64 TRI COLOUR SWEAT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *