Sale!

LAND ROVER PRIMALOFT VEST

237.00 

Categories: ,

Description

ABOUT.

84003

With featherlight PrimaLoft® Black Eco insulation, this vest will keep you agile, warm and protected during intense activity, or when you’re out in the wilderness and braving the elements.
COMPOSITION
Shell: 100% Polyester – Lining: 100% Polyester – Insulation: 100% Polyester (Recycled)
ALL FEATURES
• PrimaLoft® Black Eco insulation • Quilting design inspired by Land Rover’s interlock’ aesthetic • High collar with Land Rover orange tipping • Zipped lower pockets • Elasticated binding at hem and arm hole • PFC Free DWR
CARE INSTRUCTION
Do not use biological washing detergent,Wash with similar colours,Use liquid detergent,Do not use fabric softener,Close zippers before washing
PERKTHIMI

RRETH

84003

Me izolimin PrimaLoft® Black Eco me featherlight, ky jelek do t’ju mbajë të shkathët, të ngrohtë dhe të mbrojtur gjatë aktivitetit intensiv, ose kur jeni jashtë në shkretëtirë dhe përballeni me guxim elementët.
PËRBËRJA
Predha: 100% poliestër – Rreshtimi: 100% poliestër – Izolimi: 100% poliestër (i ricikluar)
TË GJITHA TIPARET
• Izolimi PrimaLoft® Black Eco • Dizajni me jorgan i frymëzuar nga estetika e ndërlidhjes së Land Rover • Jakë e lartë me majë portokalli të Land Rover • Xhepa të poshtëm me zinxhir • Lidhje elastike në buzë dhe vrima në krah • DWR pa PFC
UDHËZIM PËR KUJDESIN
Mos përdorni detergjent biologjik larës, Lani me ngjyra të ngjashme, Përdorni detergjent të lëngshëm, Mos përdorni zbutës rrobash, Mbyllni zinxhirët përpara se të lani

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “LAND ROVER PRIMALOFT VEST”

Your email address will not be published. Required fields are marked *